Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Humor. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Humor. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 17 sierpnia 2010

Humor na lekcji

Zabawne powiedzonka na lekcji (nie tylko matematyki) chyba nie są nikomu obce. Oto niektóre z takich gagów słownych:
  • proszę nie gadać samodzielnie (gdy uczniowie zaczęli rozmawiać),
  • taka ławka z oparciem, takie krzesło dla dziecka w samochodzie (o jakiejś funkcji w 3D),
  • rozpakował się pan? (o pliku *.zip).
Na Waszych lekcjach też zapewne można było usłyszeć śmieszne powiedzonka - zarówno nauczycieli, jak i Was samych. Możecie się nimi pochwalić w komentarzach do tego posta. Zapraszam do wspólnej zabawy.

poniedziałek, 1 marca 2010

Fizyka na wesoło

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym - przykład poniżej:

W raju spotykają się Newton, Pascal i Einstein. Trzej fizycy stwierdzili, że pobawią się w chowanego. Einstein zaczyna liczyć: 1, 2, 3, ... Pascal i Newton zastanawiają się gdzie tu się schować. Pascal chowa się za jakąś chmurką. Newton bierze kredę i rysuje na ziemi kwadrat metr na metr, po czym staje w nim.
- ..., 99, 100. Szukam.
Einstein odwraca się i widzi za sobą Newtona.
- Ha! Mam cię, Newton!
- Nie, nie, nie - odpowiada Newton - Ja jestem jeden Newton na metr kwadrat, czyli Pascal...